O nas

Projekt  JUST SAVE IT. Powstał w 2014 roku. Jego celem było rozpowszechnianie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy na portalu społecznościowym i uświadamianie społeczeństwa o obowiązku jej udzielania. Wpisy od początku zawierały autorskie zdjęcia oraz algorytmy postępowania w różnych
stanach zagrożenia zdrowia i życia. Odbiorcami są osoby niezwiązane ze środowiskiem medycznym, które stanowią kluczowe ogniwa w łańcuchu przeżycia.

Nazwa „Just save it” odgrywa najważniejszą rolę – motywuje do działania. Na czarnym tle logo widnieje biała linia ekg, która symbolizuje prawidłową pracę mięśnia sercowego. Chodzi o to by „po prostu uratować życie”.

Slogan „Read & Save” oznacza „Czytaj i Ratuj”.

W 2015 roku odsłonięta została strona internetowa justsaveit.pl

Oprócz pierwszej pomocy zawiera również inne kategorie, w których publikują swoje wpisy ratownicy medyczni i nauczyciele akademiccy.

Justsaveit. jest też partnerem pokrewnych projektów i organizacji. Prowadzimy warsztaty dla młodzieży i dorosłych. W proces szkoleniowy wkładamy emocje i serce. To co słuszne, z nami nie jest śmiertelnie nudne.

Do rozwoju projektu przyczyniło się wiele osób. Podziękowania kieruję do przyjaciół, którzy zawsze mnie wspierali. Osób, które wzięły udział w zdjęciach do wpisów. Wszystkich, którzy propagują projekt i popularyzują wiedzę z pierwszej pomocy.

Szczególne podziękowania dla Marcina Zdrojewskiego, Pauli Popczak, Szymona Katafiasa i Łukasza Wilkowskiego.

Maciej Romaniuk – autor