Wydarzenia

6 Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych

26 września 2018

Wielkimi krokami zbliża się 6. Kongres Ratowników Medycznych, na którym kolejny, już 3. raz będzie gościł obiektyw i notatnik z JUST SAVE IT blog. Wydarzenie jest sprawdzone, to gwarancja potężnego zastrzyku nowej wiedzy, która zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających koleżanek i kolegów. To także okazja by spotkać wcześniej poznane osoby, na które czekamy cały rok. Dyskusje prowadzone w centrum dydaktyczno kongresowym UJ czy też podczas imprez towarzyszących zawsze odbywają się w niebywale przyjaznej atmosferze. Nic dziwnego, że na Kongres zmierzają ludzie z całej Polski. W dniach 8 – 11 listopada wszyscy entuzjaści medycyny ratunkowej spotkają się w Krakowie.

Tegoroczne hasło przewodnie jest dla mnie szczególnie ważne. Rok 2018 całkowicie zmienił moje życie prywatne i sprawił, że jestem człowiekiem szczęśliwym i spełnionym, czego wszystkim serdecznie życzę. Natomiast zmiany, te w systemie PRM nie wszystkie można uznać za pozytywne. O tym już niedługo wspólnie będziemy rozmawiać.

Organizatorzy ujawnili częściowo co zawiera program. Przed nami między innymi: Urazy układu moczowo-płciowego. Wyzwania dla ratownika medycznego, Nowe wytyczne w leczeniu bólu w postępowaniu przedszpitalnym – wprowadzenie, Mechanizm powstawania bólu ostrego i pourazowego, Racjonalna farmakoterapia bólu ostrego – co mówią zalecenia w roku 2018, Stany zagrożenia życia w psychiatrii, Stosowanie przymusu bezpośredniego przez ratowników medycznych, Możliwości stwierdzania zgonu przez ratowników medycznych, Organizacja i koordynacja pobrania narządów od zmarłych wskutek nieodwracalnego zatrzymania krążenia na etapie przedszpitalnym i szpitalnym,  Pułapki dotyczące stwierdzania zgonów.

Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś/aś zapraszam! KLIK

Zobacz także

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź